
Want: Hypat strandbadlakan från Jacquemus. Jag vill ha salta vågor! Men i brist på det köpte jag en tvål som doftar gott från Lagerhaus.
Need: Odlingslådor i galvaniserat stål från Land. Trädgårdsredskap i neutrala färger, som en helsvart slangvinda, finns på by Benson.
Wear: Jeans från Gina Tricot. Leggings från Closely. Sandaler Arizona med mjuk fotbädd Birkenstock. Viktigt att det är just mjuk fotbädd!
Read: Vem har sagt något om kärlek? att bryta sig fri från hedersförtryck
av Elaf Ali. ”En bok för de som hon skrivit för dem som idag lever under hedersförtryck, men som alla borde läsa, för att få en insikt i vad hedersförtryck är och hur det fungerar. Ett utmärkt exempel på litteratur som kombinerar läsupplevelse med insikter och lärdomar. Den är lättläst rekommenderas till alla.”
Dagens låt: Rita Ora – Your song