
Min pappa hade en beige skjorta med bruna taxar på 70-talet. Det var favoritskjortan för oss barn! Denna tröjan köpte dottern och jag åt henne på Lindex i veckan. tyckte att den var skojig! Dottern valde också ut en kjol alldeles själv. Hon var så glad! Den syns i inlägget här under. Tunnt brunt tyg med små rosa blommor på och enfärgat brunt foder inunder. Hennes bruna tröja med bluskrage kommer också från Lindex samt lillebrors cardigan och byxor (Fix). Jag hittar mycket fint på Lindex nu för tiden. (det går ju lite i vågor sånt där.)
Hej! Jättefin tröja. Håller med om att man kan hitta riktiga godbitar på Lindex ibland, är nog dags för en tur dit snart.
Jag har precis hittat din fina blogg. Fastnade på alla dina recept sidor… mycket gott! Själv är jag nybörjare i Bloggandet men hoppas lära mig alla finesser snart. Välkommen att titta in hos mig!
Jættesøtt var det med taxmotivet : )
Vilket roligt mönster!
Håller helt med. Handlar själv mkt på Lindex till mina tjejer. Taxmönstret är jättegulligt.
Thea