
Vackra blåklockor i trädgården idag, och så en avvikande gul smörblomma.
Min man och jag är lite avvikande då vi inte gillar kaffe… Men jag bjuder gärna mina gäster på kaffe i mina snövita Swedish Grace-koppar. Te kan man få i t ex de söta mumin-muggarna. Jag gillar bäst örtte eller rött te.
När jag köper skor/sandaler blir det oftast i svart (eller vit, brun, beige) så varför inte avvika lite genom att välja ett par röda träskor! De här sköna röda kommer från Inga from Sweden. Titta på fler som tolkat avvikande i bilder: Fototriss.
Du har tänkt till ordentligt. Snygg fototriss.
Munimtrollet-muggen skulle mina tjejer gilla.
Hälsningar
Alfredo Larosa
Snygg och genomtänkt triss.
Härligt med oss avvikare. Är inte heller mycket för kaffe.Te i en muminmugg hade varit "mysigt". Gärna Roobis-te
Vilken fin triss!
Fin triss. jag drack kaffe i en Muminmugg i går det gick alldeles utmärkt.
Underbar triss!
Gillar din muminmugg, gillar din triss 🙂
Ha en fin kväll//E-L
Mycket bra tolkning!
Klockrent Triss! Så du har också köpt ett par rosa trädskor, det är många som gjort det på mitt jobb. Japp, trean får bli min favo.
Härliga bilder i en bra tolkning av trisstemat!
De röda träskorna får mig att skrika VILL HA!
Kul triss där bilderna talar för sig själva =)
Triss i perfekt aavikande bilder och föremål.. Toppen.. gillade vad jag såg:)
Ha de gott.. i sommaren.
Gillar verkligen din triss…och de röda skorna så avvikande söta 🙂
den översta bilden var urgullig, men även skorna var fin
Gillar din triss!!
Muminmuggen är så fin 🙂
Mia
Bra triisat, gillar den röda gummiträskorna 🙂 Har ett par själv fast i gubb-brunt 😀 som säkert kommer från samma fabrik..
Det var en bra tolkning av veckans tema.
Riktigt bra triss…'