Vinterskor till barnen…

vinterskor
Nu börjar det bli tid att köpa vinterskor till barnen. Det finns en hel del att välja mellan. Bland annat: Kuoma och Viking Footwear och Kavat och Ecco (DinSko) och Reima och Timberland.


Tillägg den 3/9: Som sagt, det finns mycket. Här tittar jag på en modell till: Superfit. och så brukar väl Po.P ha vinterkängor också. m fl.


Tillägg den 22/10: Jag tänkte att jag skulle kolla in Coop Friends också.
Tillägg den 5/1-07: North Bend varmfodrad vinterkänga Team Sportia.

3 kommentarer

  1. Jag tror vi hittade varandra ungefär samtidigt. 🙂

    Lite roligt eftersom våra barn verkar vara ungefär i samma ålder (min dotter är 3 1/2 och sonen 15 månader). Till dem har jag införskaffat Kavat- kängor (röda) som jag hittade på Coop, 100 kr billigare än normalpris. Och 200 kr rabatt säger jag inte nej till, ffa när det ska också införskaffas vinteroveraller, mössor, vantar, halsdukar….

  2. Kavat brukar jag köpa till barnen, då och då. men inte vinterskor, där har vi haft sådana med Gore-tex. ecco.
    Vinterkläder är väl det på året som kostar mest, och också det där jag tycker är viktigast att köpa bra grejer. två barn använder ju dem.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.